Tipy na výlety

Bystřicko se může pochlubit nevšední krásou, množstvím vodních toků a nádrží. Díky tomu sem mohou lidé přijet za vodními sporty, za turistikou a nebo třeba za poznáním. K mikroregionu Bystřicko neoddělitelně patří také kvalitní turistická nabídka.

Co je možné navštívit v okolí

Pamětihodnosti

Monumentální gotický hrad Pernštejn, stavby J.B.A. Santiniho vč. chrámu sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře (památka UNESCO), zříceniny hradů Zubštejna, Aušperku, Pyšolce a Dalečína, zámky v Lysicích, Boskovicích a Rájci-Jestřabí, klášter Porta coeli v Předklášteří u Tišnova, židovské město v Boskovicích, Veselý kopec u Hlinska – skanzen staveb lidové architektury, vesnické památkové zóny Krátká či Ubušínek, či městská v Jimramově (rodiště bratří Mrštíků a Jana Karafiáta – autora Broučků)

Kultura a zajímavá místa

Příroda

Domanín je rovněž ideálním východiskem pro pěší turistiku do CHKO Žďárské vrchy nebo přírodního parku Svratecká pahorkatina. Vodní nádrž Vírská přehrada s naučnou vodohospodářskou stezkou, Ranská jezírka s rašeliništi, pískovcové jeskyně Blanických rytířů, krápníkové jeskyně Moravského krasu. Krásou krajiny se můžete kochat z rozhleden v Karasíně, Horním lese, Rudce či Babíně

Kam s dětmi

Dřevěný vodní mlýnek s množstvím pohyblivých postaviček ve Víru, putování za pohádkou v lese Ochoza, zoologická zahrada a vodní ráj v Jihlavě, westernová městečka Šiklův mlýn nebo Boskovice, strašidelný zámek Draxmoor v Dolní Rožínce, Saloon expres v Polničce .

Doporučujeme

Putování po zříceninách strážních hradů na moravské zemské stezce.